Detaljni program

vetrenjača festival 2018

(Orom, Srbija – 16-18. avgust 2018)

BITANG BINA

16. AVGUST (ČETVRTAK)

18:30 Zvanično otvaranje
18:50 Csizmadia Anna & Brasnyó Antal (RS)
20:00 Longital (SK)
21:30 Igre vatrom
22:00 Lovasi ’18 (HU)
00:30 Stereo Banana (RS)

17. AVGUST (petak)

20:00 sZempöl (RO)
21:30 Sin Seekas (RS)
23:00 Repetitor (RS)
00:30 Bohemian Betyars (HU)

18. avgust (subota)

17:00 Brass on the Road (HU)
20:00 Bakos Árpád & friends (RS)
21:30 Góbé (HU)
23:00 La3nos (SK)
01:00 Abop (HR)

bagrenjak

15. avgust (sreda)

20:00 Kamper (RS)
21:30 Lajka (HU)
23:00 Testet ölt (RS)

16. AVGUST (ČETVRTAK)

16:00 Prezentacija stvaralačkog kampa (pokret)
16:30 Prezentacija stvaralačkog kampa (teatar)
17:30 Prezentacija stvaralačkog kampa (muzika)
19:30 Artur (HU)
21:00 Ricsárdgír (HU)
22:30 Barbears (HU)
00:00 Prezentacija stvaralačkog kampa (film)
00:30 Tudósok (HU)
02:00 Suhov (HU)

17. Avgust (petak)

15:00 ToSoDa Project (HU)
16:00 IV. Vetrenjača Slam – regionalno prvenstvo slam poezije
19:00 Platon Karataev (HU)
20:30 Wolfram (RS)
22:00 Narco Polo (HU)
23:30 Csaknekedkislány (HU)
01:00 pozvakowski. (HU)
02:30 hendrigz (RS)

18. AVGUST (SUBOTA)

15:00 Kék Elefánt (HU)
16:30 Pálmafunk (SK)
18:00 Overmorrow (HU)
19:30 Baden Baden (HR)
21:00 Downstroy (RS)
22:30 Lucy Dreamin’ (RS/HU)
00:00 Freakin’ Disco (HU)
01:30 Moussaka (RS)
03:00 Fraser (HU)

ETNOCAMP

16. AVGUST (ČETVRTAK)

19:00 The Chimney Shitters (USA)
20:30 Véka (RS)
00:00 Pendergő (RS) + veče tradicionalnog plesa

17. avgust (petak)

12:00 Vetrenjača-radio
15:00 Prezentacija izdavačke kuće Forum
           Igor Kolarov: Priručnik za pingvine (susret sa prevodiocem, Kristinom Orovec)
           Timea Biro: Jutra uništenja
16:00 Milovanje narodnih instrumenata sa Belom Mičikom
18:00 Kolompos (HU)
20:00 Tindia (HU)
21:30 Danubia tamburazenekar (HU)
23:00 Juhász zenekar (RS) + veče tradicionalnog plesa

18. avgust (subota)

12:00 Vetrenjača-radio
15:00 Prezentacija izdavačke kuće Forum
           Ana Terek: Mrtve žene
16:30 Line On Some Trip (USA)
18:00 Csíkos-pöttyös zenekar (RS)
20:00 Aurevoir. (HU)
21:30 Szkojáni Charlatans (RO/MEX/FR/HU)
23:00 Fokos (RS) + veče tradicionalnog plesa

BAZEN

16. avgust (četvrtak)

10:00 Viddim (RS)
12:00 JazzSzigor (HU)
14:00 Suhov (HU)
16:00 Lusta Bítek (HU)

17. avgust (petak)

10:00 Siaga (HU)
12:00 Perrin (HU)
14:00 Slanki (HU)
16:00 Lusta Bítek (HU)

18. Avgust (subota)

10:00 Planetmälcolm (HU)
12:00 Cadik (HU)
14:00 Zomblaze (HU)
16:00 Reppszakkör (HU)

CHILL

16. avgust (četvrtak)

10:00 Joga
12:30 Zdravi trenuci sa Gaboom (učimo o lekovitom bilju)
14:00 Didgeridoo & darbuka workshop

17. avgust (petak)

10:00 Joga
12:30 Zdravi trenuci sa Gaboom (kozmetologija)
13:00 Književna radionica - potezanje brice
14:00 Didgeridoo & darbuka workshop
16:00 Dimitri Gorbunov Band (UA)
17:00 Paniks Duo (RS)
18:00 August Clown (HU)
19:00 Vigadó (RS)

18. AVGUST (subota)

10:00 Joga
12:30 Zdravi trenuci sa Gaboom (kućna apoteka)
13:00 Književna radionica - potezanje brice
14:00 Didgeridoo & darbuka workshop
16:00 Vigadó (RS)
17:00 ToSoDa Project (HU)
18:00 KurtaUtca (RS)
19:00 Neuroleptic Trio (RS)

SOUL KITCHEN

16. avgust (četvrtak)

10:00 Soul Kitchen kuvanje za zajednicu
13:00 Ručak
16:00 Vegan gastro workshop: Agota Pap

17. AVGUST (PETAK)

10:00 Soul Kitchen kuvanje za zajednicu
13:00 Ručak
16:00 Vegan gastro workshop: Diana Harča
18:00 Radionica: Farbanje tekstila

18. AVGUST (SUBOTA)

10:00 Soul Kitchen kuvanje za zajednicu
13:00 Ručak
16:00 Vegan gastro workshop: Aniko Varadi
18:00 Radionica: Farbanje tekstila

KUTAK ZA bebe i decu

17. AVGUST (petak)

17.00 Runde rime sa Varga Imolom (za uzrast 0-4)
17.00 Čerimoja radionica za decu– pravljenje knjiga od trave i lutaka od štapića za ražnjića - (za sve od  4 do 99)
17.00 Stručnjaci odgovaraju na pitanja: Šutuš Agota nastavnik specijalne nastave, logoped
17.00 Probanje i iznajmljivanje sredstava za nošenje uz pomoć Laslo Agneš- savetnika za nošenje beba i dece

18. avgust (subota)

17.00 Vuk i lisica  - Lutkarska predstava Lutkarskog pozorišta Kever Bela iz Segedina, na osnovu priče Benedek Eleka 
17.00 Čerimoja radionica za decu– pravljenje knjiga od trave i lutaka od štapića za ražnjića - (za sve od  4 do 99)
17.00 Stručnjaci odgovaraju na pitanja: Gobor Seneši Ana- stručnjak za nošenje beba i dece
17.00 Probanje i iznajmljivanje sredstava za nošenje uz pomoć Gobor Seneši Ane i Laslo Agneš- savetnika za nošenje beba i dece

KULTIVÁL

17. avgust (petak)

16:30 Projekcija filma (Hodmezevašarhelj)
17:00 Projekcija filma (Muravidek)

18. avgust (subota)

14:00 Projekcija filma (Transilvanija)
16:00 Prezentacija i učenje renesansnih plesova
19:00 Festivalski performans

VETRENJAČA

17. avgust (petak)

22:30 Na zidu mlina, troje na gomili brašna (Piszkítótűz CirKáló-CirCruiser)

BODYSSEY

17-18. avgust (petak-subota)

Escape: Putovanje ovde i sad, tebi  se dešava, u tebi, sa tobom, preko tebe. Nisi gledalac, „osetilac“ si. A mi nismo glumci već pratioci i pomoćnisi u osećanju, mi ti priču pričamo. Igra počinje kod ulaza na Vetrenjaču, a broj učesnika je ograničen (jedna predstava počinje sa 12 osetilaca).
Termini: 17. avgusta od 15:30 i 18:00, 18. avgusta od  15:30 i 18:00.

PROGRAMI DOŽIVLJAJA VETRENJAČE

16-19. avgust (četvrtak-nedelja)

Lokalni izleti sa ekipom Srbija Mađarski i Experience Balkan
Orom i njegova okolina će tokom 3 dana biti centar sveta. Otkrij ih sa nama!
16. avgust Stari arteski bunar  
17. avgust Kanjiža i Orom
18. avgust Subotica i Palić
19. avgust Bačka Topola

Prijava kod Experience Windmill Info Pointa (od 15. avgusta)

NAJAM I SERVIS BICIKALA

Ako bi da obiđeš Orom i okolinu biciklom ili bi samo da skokneš do prodavnice, iznajmi bajs i užuivaj u danu! Detalji na licu mesta.

JEDNOM NEGDE

18. avgust (subota)

Živi koncert Csaknekedkislány na konjskoj zaprezi

BAZAR I KREATIVNE RADIONICE POKRAJ ETNOKAMPA

Odgovorno uživaj na festivalu!
Molimo te da smeće odlažeš na mestima namenjenim za to!
Čuvaj svoje stvari, hladi se u hladu, budi pažljiv kod bazena i pij mnogo vode!

Želimo ti dobar provod!

 

Organizatori zadržavaju pravo promene programa!​

Kontakt