Részletes program

MALOMFESZTIVÁL 2018

(Orom, Szerbia – 2018. augusztus 16-18.)

BITANG SZÍNPAD

Augusztus 16. (csütörtök)

18:30 Hivatalos megnyitó
18:50 Csizmadia Anna & Brasnyó Antal (RS)
20:00 Longital (SK)
21:30 Tüzes bemutató
22:00 Lovasi ’18 (HU)
00:30 Stereo Banana (RS)

Augusztus 17. (péntek)

20:00 sZempöl (RO)
21:30 Sin Seekas (RS)
23:00 Repetitor (RS)
00:30 Bohemian Betyars (HU)

Augusztus 18. (szombat)

17:00 Brass on the Road (HU)
20:00 Bakos Árpád & friends (RS)
21:30 Góbé (HU)
23:00 La3nos (SK)
01:00 Abop (HR)

AKÁCOS

Augusztus 15. (szerda)

20:00 Kamper (RS)
21:30 Lajka (HU)
23:00 Testet ölt (RS)

Augusztus 16. (csütörtök)

16:00 Alkotótábor (mozgás) bemutató
16:30 Alkotótábor (színház) bemutató
17:30 Alkotótábor (zene) bemutató
19:30 Artur (HU)
21:00 Ricsárdgír (HU)
22:30 Barbears (HU)
00:00 Alkotótábor (fim) bemutató
00:30 Tudósok (HU)
02:00 Suhov (HU)

Augusztus 17. (péntek)

15:00 ToSoDa Project (HU)
16:00 IV. MalomSlam – regionális slam poetry bajnokság
19:00 Platon Karataev (HU)
20:30 Wolfram (RS)
22:00 Narco Polo (HU)
23:30 Csaknekedkislány (HU)
01:00 pozvakowski. (HU)
02:30 hendrigz (RS)

Augusztus 18. (szombat)

15:00 Kék Elefánt (HU)
16:30 Pálmafunk (SK)
18:00 Overmorrow (HU)
19:30 Baden Baden (HR)
21:00 Downstroy (RS)
22:30 Lucy Dreamin’ (RS/HU)
00:00 Freakin’ Disco (HU)
01:30 Moussaka (RS)
03:00 Fraser (HU)

ETNOCAMP

Augusztus 16. (csütörtök)

19:00 The Chimney Shitters (USA)
20:30 Véka (RS)
00:00 Pendergő (RS) + táncház

Augusztus 17. (péntek)

12:00 Malom-rádió
15:00 Forum könvybemutatók
           Igor Kolarov: Pingvinkalauz (találkozz a fordítóval, Orovec Krisztinával)
           Bíró Tímea: A pusztulás reggelei
16:00 Népi hangszersimogató Micsik Bélával
18:00 Kolompos (HU)
20:00 Tindia (HU)
21:30 Danubia tamburazenekar (HU)
23:00 Juhász zenekar (RS) + táncház

Augusztus 18. (szombat)

12:00 Malom-rádió
15:00 Forum könvybemutató
           Terék Anna: Halott nők
16:30 Line On Some Trip (USA)
18:00 Csíkos-pöttyös zenekar (RS)
20:00 Aurevoir. (HU)
21:30 Szkojáni Charlatans (RO/MEX/FR/HU)
23:00 Fokos (RS) + táncház

BAZEN

Augusztus 16. (csütörtök)

10:00 Viddim (RS)
12:00 JazzSzigor (HU)
14:00 Suhov (HU)
16:00 Lusta Bítek (HU)

Augusztus 17. (péntek)

10:00 Siaga (HU)
12:00 Perrin (HU)
14:00 Slanki (HU)
16:00 Lusta Bítek (HU)

Augusztus 18. (szombat)

10:00 Planetmälcolm (HU)
12:00 Cadik (HU)
14:00 Zomblaze (HU)
16:00 Reppszakkör (HU)

CHILL

Augusztus 16. (csütörtök)

10:00 Jóga
12:30 Egészségpercek Gabóval (gyógynövénytan)
14:00 Didgeridoo & darbuka workshop

Augusztus 17. (péntek)

10:00 Jóga
12:30 Egészségpercek Gabóval (kozmetológia)
13:00 Bicskanyitogató irodalmi workshop
14:00 Didgeridoo & darbuka workshop
16:00 Dimitri Gorbunov Band (UA)
17:00 Paniks Duo (RS)
18:00 August Clown (HU)
19:00 Vigadó (RS)

Augusztus 18. (szombat)

10:00 Jóga
12:30 Egészségpercek Gabóval (házipatika)
13:00 Bicskanyitogató irodalmi workshop
14:00 Didgeridoo & darbuka workshop
16:00 Vigadó (RS)
17:00 ToSoDa Project (HU)
18:00 KurtaUtca (RS)
19:00 Neuroleptic Trio (RS)

SOUL KITCHEN

Augusztus 16. (csütörtök)

10:00 Soul Kitchen közösségi főzés
13:00 Ebéd
16:00 Vegán gasztro workshop: Papp Ágota

Augusztus 17. (péntek)

10:00 Soul Kitchen közösségi főzés
13:00 Ebéd
16:00 Vegán gasztro workshop: Harcsa Diana
18:00 Batikolás workshop

Augusztus 18. (szombat)

10:00 Soul Kitchen közösségi főzés
13:00 Ebéd
16:00 Vegán gasztro workshop: Váradi Anikó
18:00 Batikolás workshop

BABA- ÉS GYEREKSAROK

Augusztus 17. (péntek)

17.00 Kerekítő Mondókás Móka Varga Imolával (0-4 éves korig)
17.00 Csirimojó gyerekfoglalkozás – füveskönyv- és hurkapálcabáb-készítés (4-99 éves korig)
17.00 Szakértői kérdezz-felelek, akit faggathatunk: Sutus Ágota gyógypedagógus, logopédus
17.00 Hordozóeszköz próba és bérlés László Ágnes baba- és gyermekhordozási tanácsadó segítségével

Augusztus 18. (szombat)

17.00 A farkas és a róka - Benedek Elek meséje alapján a szegedi Kövér Béla bábszínház bábjátéka
17.00 Csirimojó gyerekfoglalkozás – füveskönyv- és hurkapálcabáb-készítés (4-99 éves korig)
17.00 Szakértői kérdezz-felelek, akit faggathatunk: Góbor Szénási Anna baba- és gyermekhordozási tanácsadó
17.00 Hordozóeszköz próba és bérlés Góbor Szénási Anna és László Ágnes baba- és gyermekhordozási tanácsadók segítségével

KULTIVÁL

Augusztus 17. (péntek)

16:30 Filmvetítés (Hódmezővásárhely)
17:00 Filmvetítés (Muravidék)

Augusztus 18. (szombat)

14:00 Filmvetítés (Erdély)
16:00 Reneszánsz táncbemutató- és oktatás
19:00 Fesztivál performansz

SZÉLMALOM

Augusztus 17. (péntek)

22:30 Malomfalon, hárman a liszthalmon (Piszkítótűz CirKáló-CirCruiser)

BODYSSEY

Augusztus 17-18. (péntek-szombat)

Escape: Az utazás itt és most, veled történik, benned, veled, általad megy végbe. Nem néző vagy, hanem „érző”. Mi pedig nem színészek vagyunk, hanem kísérők és „éreztetők”, akik felidéztetik és eljátszatják veled a mesét. A játék a Malom bejáratától indul, a helyek korlátozottak (egy előadást 12 érzővel indítjuk el). Időpontok: augusztus 17-én 15:30 és 18:00 órától, augusztus 18-án 15:30 és 18:00 órától.

MALOM-ÉLMÉNY PROGRAMOK

Augusztus 16-19. (csütörtök-vasárnap)

Helytörténeti kirándulások a Szerbia Magyarul és az Experience Balkan csapatával
3 napra az oromi malom és környéke lesznek a világ közepe. Fedezd fel a környéket velünk!
Augusztus 16. Baráthok-kútja  
Augusztus 17. Magyarkanizsa és Orom
Augusztus 18. Szabadka és Palics
Augusztus 19. Topolya

Jelentkezés a Malom-élmény Info Pontnál (augusztus 15-től)

BRINGABÉRLÉS ÉS SZERVIZ

Ha bejárnád Oromot és a környéket bringával vagy csak a boltba szaladnál el, akkor bérelj bringát és élvezd a napot! Részletek a helyszínen.

EGYSZERCSAK VALAHOL

Augusztus 18. (szombat)

Csaknekedkislány (HU) koncert egy lovaskocsin

BAZÁR ÉS KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK AZ ETNOCAMP MELLETT

 

Élvezd felelősségteljesen a fesztivált!
Kérjük a szemetet a kijelölt helyeken hagyd!
Vigyázz értékeidre, hűsölj a hűvösben, óvatosan a medencénél és igyál sok vizet!

Jó szórakozást kívánunk!

 

A szervezők a programváltozás jogát fenntartják!

Kapcsolat