Részletes program

MALOMFESZTIVÁL 2019

(Orom, Szerbia – 2019. augusztus 15-17.)

A FALU KÖZPONTJÁBAN

Augusztus 15. (csütörtök)

17.30 A fotós alkotótábor kiállításmegnyitója

BITANG SZÍNPAD

Augusztus 15. (csütörtök)

18:30   Nyitány
18:32   Techno Vikings (IT)
20:00  Haraszti Ádám Project (HU)
21:30   Anima Sound System Dj Set (HU)
23:00  Lóci játszik (HU)
01:00  Stereo Banana (RS)

Augusztus 16. (péntek)

20:00   Szalonna és bandája (HU)
21:30    Aurevoir. (HU)
23:00   Naked (RS)
01:00   Transnomad (HU)

Augusztus 17. (szombat)

20:00   The Khat (IL)
21:30    Angata (IL)
23:00   Zuboly (HU)
01:00   Dj Bootsie Trio (HU)

AKÁCOS

Augusztus 14. (szerda)

15:00   Alkotótábor bemutató (dráma) - vándorlós produkció
20:00   Alkotótábor bemutatók (dráma, irodalom, animáció)
22:00   Lucy Dreamin’ (RS/HU)
23:30   Dynamite Dudes (HU)
01:00   Humppa Party

Augusztus 15. (csütörtök)

18:00   A zenei alkotótábor koncertje
19:30   KurtaUtca (RS)
21:00   Klotljudi (RS)
22:30   Vahúr csodát lát (HU)
00:00  Project Ramones (RS)
01:30   Tapan (RS)
03:00  Schwabe (RS)

Augusztus 16. (péntek)

15:00   Rocco Greppi (IT)
16:00   V. MalomSlam – regionális slam poetry bajnokság
18:00   Tranzkaphka (HU)
19:30   Carson Coma (HU)
21:00   Trillion (HU)
22:30   bongor (RS/HU)
00:00  Oudini (IL)
01:30   Lonker See (PL)
03:00  Suhov (HU)

Augusztus 17. (szombat)

15:00   Torta Csaba (HU)
16:30   August Clown (HU)
18:00   FreeYouFreeMe (HU)
19:30   Folk & Bass Orchestra (SK)
21:00   Dogs in Kavala (RS)
22:30   Johnny in the Jungle (HU)
00:00  pozvakowski. (HU)
01:30   Sjaj & I (RS)
03:00  hendrigz (RS)

ETNOCAMP

Augusztus 15. (csütörtök)

21:00   Pendergő (RS) feat. Csasznyi Imre (HU)
23:00  Fokos (RS) + táncház

Augusztus 16. (péntek)

18:00   Veronaki (HU)
20:00  Tindia (HU)
21:30   Meszecsinka (HU)
23:00  Kjartan & Hét Hat Club (USA/FR/HU)

Augusztus 17. (szombat)

18:00   Rutkai Bori Banda (HU)
20:00  Resti Kornél (HU)
21:30   Gypsy Classic Band (RS)
23:30   Rozsdamaró zenekar (HU) + táncház

BAZEN

Augusztus 15. (csütörtök)

12:00   Dj Rose (RS)
13:00   BéTé (HU)
14:00   Jazzszigor (HU)
16:00   Schimanski (HU)
18:00   Kő (HU)
20:00  Vibe Tribe (HU)

Augusztus 16. (péntek)

12:00   Lust (HU)
13:00   Hansol (RS)
15:00   LN // SO (HU)
18:00   Cord (HU)
21:00   Perrin (HU)
22:00   Siaga /Elevated/ (HU)
23:00   Tzapa /Elevated/ (HU)

Augusztus 17. (szombat)

12:00   Viddim (RS)
14:00   Reppszakkör (HU)
17:00   Brass on the Road (HU) & Techno Vikings (IT)
18:30   Reppszakkör x RCH (HU)
19:30   Lipics /Asan/ (HU)
21:00   Lust /Asan/ (HU)
22:30   Vrama /Asan/ (HU)

BAZÁR ÉS KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK AZ ETNOCAMP MELLETT

Helyszín: EtnoCamp – 11-től 19:30-ig minden nap kézműves foglalkozások (a foglalkozások a gyermekprogramok idején, 16 és 17 óra között szünetelnek!)

MINIMALOM
- gyerekprogramok -

Mindhárom nap babapihenővel és totyogóbarát helyszínnel 16.00-tól 20.00-ig.

2019. aug. 15., csütörtök

16.00-16.40  Dániel András: Kihótte úr – a Tranzit Társulat (báb)előadásának főpróbája

17.00-17.30  Dániel András, a Kufli-könyvek szerzője felolvas a gyereksarokban

2019. aug. 16., péntek

16.00-16.45  Családi mini olimpia az Etnocamp előtti kijelölt téren
16.45-17.30   Dániel András: Kihótte úr – a Tranzit Társulat bábelőadása, helyszín: Etnocamp
18.00-19.00  Veronaki KONCERT, helyszín: Etnocamp

2019. aug. 17., szombat

16.00-19.00  Babahordozási tanácsadás és eszközbérlési lehetőség, helyszín: Gyereksarok
16.00-16.30  Játékos gyerekjóga belekóstoló – 3 éves kortól, helyszín: Gyereksarok előtti tér
16.30-17.15   Színes mese – a szabadkai Gyermekszínház előadása 0-36 hónapos korig, helyszín: Etnocamp
17.30-18.00  KEREKÍTŐ Mondókás Móka – 0-tól 3 éves korig, helyszín: Gyereksarok
18.00-19.00  Rutkai Bori Banda KONCERT, helyszín: Etnocamp

.. és valahol valamikor, egy üres téren szombaton is felbukkan Kihótte úr!

CHILL SÁTOR

Augusztus 15. (csütörtök)

10:00   Kundalíni Jóga
12:00   Hangtál/Dob
14:00   Low Waste eszmecsere és ügyeskedés, Gabival és Judittal (Varrd meg a szatyrod!)
16:00   Egészségpercek Gabóval (Kotyvassz!)

Augusztus 16. (péntek)

10:00   Kundalíni Jóga
12:00   Hangtál
12:00   Kötetlen beszélgetés a Szabadka környéki természetvédelmi területek helyzetéről - Palics-Ludas Közvállalat
13:00   Szabad Terek feat. Motiváció Műhely: Betársulás (érzékenyítő társas felnőtteknek és reakciós kártyajáték minden korosztálynak)
15:00   Low Waste eszmecsere és ügyeskedés, Gabival és Judittal (Készítsd el saját szájvízedet és fogkrémedet házilag)
16:30   Beszélgetés Balog Zitával a hulladékmentességre való törekvésről
18:00   Három Medve Dobkör

A Chill Sátor mögött
21:00   Csillagvizsgálás - teleszkópos barangolás az esti égboltban (VOBANISTA projekt)

Augusztus 17. (szombat)

10:00   Kundalíni Jóga
12:00   Hangtál
13:00   Szabad Terek feat. Motiváció Műhely: Betársulás (érzékenyítő társas felnőtteknek és reakciós kártyajáték minden korosztálynak)
15:00   Rendezöldj! (előadás a fenntartható rendezvényszervezésről)
15:00   Low Waste eszmecsere és ügyeskedés, Gabival és Judittal (Készítsd el saját krémdezodorodat házilag!)
16:30   Egészségpercek Gabóval (Függőségről függetlenül!)
18:00   Három Medve Dobkör

A programok mellett hennafestés, hajfonás és idén először indiai teaház is vár rátok a Chill sátorban.

VALAHOL EGYSZERCSAK, A MALOM ÉS A BITANG SZÍNPAD KÖZÖTT

Augusztus 16-17. (péntek, szombat)

19:30   Kócos Cirkusz - a társulat a vándorcirkusz és a vásári komédia világának határmezsgyéjét súrolva egy sajátos nomád eleganciát juttat kifejezésre gólyalábon, feszes dróton vagy akár egymás nyakában...

Augusztus 15-17. (csütörtök-szombat)

20:30   Tűz-show 

VAJDASÁGI WELLNESS PROGRAMOK

az Experience Balkan (Balkan Calling Egyesület) és barátainak szervezésében

Augusztus 16. (péntek)

VÖLGYES-WELLNESS ÉS ZENTA: látogatóban egy világvándornál és Orom térségének egyik legkedvesebb falujában Völgyesen

Találkozó és indulás: augusztus 16-án 12:00 órakor a fesztivál bejáratánál.

(Keressétek az Experience Balkan zászlót)

Visszaérkezés: a késő délutáni órákban
A program teljesen önköltséges.
(Várható költségek: jegy a vonatpótlóra oda-vissza: kb. 400 DIN, fakultatív vacsora: kb. 800 DIN -

a szolgáltatások vásárlása egyénileg történik) 

Augusztus 17. (szombat)

MAGYARKANIZSAI ÉLMÉNYNAP: tiszai hajókázás, pálinkakóstolás, közös bográcsozás, különleges fürdőzés

Találkozó: 11:45-kor a fesztiválbejáratánál (Keressétek az Experience Balkan zászlót)

Indulás: 12:00 órakor

Visszaindulás a fesztiválra kb. 18 órakor.
A program teljesen önköltséges.
Ára: 1500 DIN / 4.200 Ft / 13 euró

Jelentkezés: az Info-pultnál legkésőbb augusztus 16-án 19 óráig az önköltségi ár befizetésével!

BRINGABÉRLÉS ÉS SZERVÍZ

Ha bejárnád Oromot és a környéket bringával vagy csak a boltba szaladnál el, akkor bérelj bringát és élvezd a napot! Részletek a helyszínen. A bringaszervízt a City Jamnek köszönhetjük

BRINGAVÁSÁR

A tavalyi évhez hasonlóan idén újra lesz bringavásár a Capriolo jóvoltából. A fesztivál első és második napján (augusztus 15-16.) a bringabérlés keretein belül próbálhatjátok ki a Capriolo bringákat, s a rendezvény harmadik napján (augusztus 17.), 16 órától pedig meg is tudjátok őket vásárolni, kedvezményes testbike áron, garanciával!  Gyertek négy keréken és tekerjetek haza kettőn.

HIVATALOS FESZTIVÁL PÓLÓNYOMTATÁS

Minden nap a Chill-Sátorban 11 órától. Hozd a sajád pólód.

Élvezd felelősségteljesen a fesztivált!
Kérjük a szemetet a kijelölt helyeken hagyd!
Vigyázz értékeidre, hűsölj a hűvösben, óvatosan a medencénél és igyál sok vizet!

Jó szórakozást kívánunk!

A szervezők a programváltozás jogát fenntartják!

Kapcsolat