Detaljni program 2021

FESTIVAL VETRENJAČA 2021

(Orom, Srbija - 13-14. Avgusta 2021)

BAGREMOVA BINA

12. avgust (četvrtak)

23:30    Sjaj&I (RS)
01:00    Festival Vetrenjača 2021 Organizatori Dj Set

13. avgust (petak)

12:00    Jam session
15:30    Stroberiz & Tankman (RS)
17:00    ¡Nosnach (HU)
18:00    MalomSlam OpenMic
19:00    iamyank (HU)
20:30    Fish in Oil (RS)
22:00    Sin Seekas (RS)
23:30    bongor (HU)
01:00    Šajzerbiterlemon (RS)
02:00    hendrigz (RS)

14. avgust (subota)

12:00     Jam session
15:00     Adam Csoman (HU)
17:00     The Funambulists (RS)
18:30     Lucy Dreamin’ (RS/HU)
20:00    KurtaUtca (RS)
21:30     UpRize (RS)
23:00    Tudósok (HU)
01:00     Decolonize Your Mind Society (HU)
02:00    Suhov (HU)

ETNOKAMP

13. avgust (petak)

15:00   Ekoslavija forum - Krov nad glavom (dokumentarna projekcija i diskusija)
16:00   Ekoslavija forum - Solidarna kuhinja (dokumentarna projekcija i diskusija)
18:00   Jozsef Fulop: Zlatokosa ovca (lutkarska predstava umetnika Pozorišta lutaka Ciroka za decu od 4-99 godina)
19:30   Trio Jovančić-Bakoš-Pešikan (RS)
21:00   Zajnal (HU)
22:30   Fokos (RS) + tanchaz

14. avgust (subota)

15:00    Ekoslavija forum - prezentacija festivala Ekoslavija
16:00    Ekoslavija forum – Siromašni napolje - dokumentarna projekcija i diskusija
18:00    Ekoslavija forum – Siromašni napolje - dokumentarna projekcija i diskusija
19:30    Todorrica (RS)
21:00    Jacaránda (IT)
22:30    Pendergo (RS) / Gyantár (HU) + tanchaz

BAZEN

13. avgust (petak)

11:00    Jazzszigor (HU)
12:30    Schimanski (HU)
14:00    Wowbagger (HU)
15:30    Sambafriqua X Dj Kő (HU)
18:00    Wocky (RS)
19:30    Deeman (RS)
21:00    No Else (RS)
22:30    Hansol (RS)
00:00   Ascaloon (RS)

14. avgust (subota)

10:00    Dj Menz (HU) / Reppszakkör
11:30    Diversity Sound System (HU)
13:00    DVS Selektaz: Menz, Jahregay, Racka B, Viddim (HU)
15:00    Blasius (RS)
16:30    Matke aka Minitronik (RS)
18:00    Stiv (RS)
19:30    Dj Span (HU)
21:00    Bergi (HU) / Bass Theory Club
22:30    Bug (HU) / NiteFlexx
00:00   Oliv:R (HU) / NiteFlexx

Oba dana Kancelarija za mlade opštine Kanjiža poziva sve u malu zajednicu oko bazena. Uskočite u binbag i imajte ugodan razgovor!

CHILL

13. avgust (petak)

09:30    Himalajska joga
11:00     Flashback (dramatično spašavanje)
16:00    Majndful kontakt / Povezivanje, zaista!
18:00    Dj raverskater(HU)
20:00    Zsud (HU)
22:00    Bodoo (HU)
00:00   Tebra (RS)
02:00    Human Element (CH)

14. avgust (subota)

09:30    Himalajska joga
11:00     Flashback (dramatično spašavanje)
16:00    Majndful kontakt / Povezivanje, zaista!
18:00    Dj Pierre (RS)
20:00   BéTé (HU)
22:00   Bellegance & Fraser (HU)
22:00   Davie: lilith x zagađenje preformans (RS)
00:00   Cord (HU)
02:00   AutoPsy (HU)

Svakog popodneva će biti slikanje sa kanom, a uveče slikanje sa svetlom na Chill-u!

ČAJNA KUĆA

13. avgust (petak)

17:00    Evelin Dupak: Zdravlje žena

14. avgust (subota)

17:00    Gabor Katona: Sačuvajte svoju kožu na vetrenjači!
 

ZANATSKE AKTIVNOSTI KOD VETRENJAČE

Zanatske aktivnosti od 14:00 do 19:00 svakog dana.
 

MALOM-ALOM
-
dečije aktivnosti -

Sva tri dana čekamo porodice sa pauzom za bebe i pogodnom za malu decu od 15.00 do 20.30.
13. avgust (petak)

15:00    Krav maga - razigrani porodični trening sa Sikra Čabom (dečiji kutak)
16:00    Pevanje i muzika sa Bakoš Arpikom (kutak za bebe)
16:30    Neformalna diskusija o dulama sa dulama (kutak za bebe)
17:00    Ljuljanje za najmlađe sa Sarom Lukač (kutak za bebe)
17:00    Cicorke vas poziva na igru - sesija za roditelje i njihovu predškolsku decu sa Monikom Mačai (dečiji kutak)
17:30    Osnove nošenja beba - mini predavanje i proba sa savetnikom Laslo Agijem (kutak za bebe)
18:00    Zlatokoso jagnje-lutkarska predstava Jozsefa Fulopa, umetnika pozorišta lutaka Ciroka za decu od 4-99 godina (Etnokamp)
19:00    Priča o jogi za decu od 3 do 10 godina sa Gabi Karačonji (dečiji kutak)

14. avgust (subota)

16:00    Krav maga - razigrani porodični trening sa Sikra Čabom (dečiji kutak)
16:30    Virag Đuri priča priču (kutak za bebe)
17:00    Zabavno pripovedanje sa Imolom Varga za decu od 0 do 4 godine (kutak za bebe)
17:00    Priča o jogi za decu od 3 do 10 godina sa Gabi Karačonji (dečiji kutak)
17:30    Osnove nošenja beba - mini predavanje i proba sa savetnikom Laslo Agijem (kutak za bebe)
18:00    Koncert benda Juhas (Etnocamp)
19:00    Neformalna diskusija o dulama sa dulama (kutak za bebe)
19:00    Streamlet -creative - stvaranje i razmišljanje sa umetnicima Streamlet -a (dečiji kutak)

... i ono čega ima kontinuirano: drvene i zanatske igračke iz radionica Artema, Andija Tandija i Nadi Endrea, zajednička igra sa izviđačima iz Kanjizse, ali ne zaboravite da pogledate i majstore!
 

LOGORSKA VATRA

12. avgust (četvrtak)

21:30    Paljenje vatre
22:00    Koncert projekta Tremolo

13. avgust (petak)

21:00    Paljenje vatre
21:30    Vatra show + Harommedve bubnjarski krug

14. avgust (subota)

15:00    Bees performans (HU)
17:00    Bees performans (HU)
21:00    Paljenje vatre
21:30    Vatra show + Harommedve bubnjarski krug

VETRENJAČA

13. avgust (petak)

18:00   Otvaranje izložbe

NEGDE OKO VETRENJAČE

14. avgust (subota)

16:00    Boglarka Sekstalk - potrebna je rezervacija unapred

VOJVOĐANSKI VELLNES PROGRAM

u organizaciji Ekperience Balkan (Balkan Calling Association) i prijatelja

14.08.2021 (subota) poludnevni "Vojvodina Vellness" sportski, avanturistički i gastronomski programi tokom Festivala vetrenjača, u organizaciji Ekperience Balkan (Balkan Calling Association) i njihovih prijatelja iz Delvideka.
Cilj programa iskustva „Vojvodina Vellness“, koji se sa velikim uspehom izvode od 2016. godine, je da prikaže skrivena blaga, znamenitosti, tradiciju, kulturu, istoriju, ljude, ukuse i raspoloženja Vojvodine, sa akcentom na Orom region.
Program:
- Bunar Barathok – Stari arteški bunar u Zimonjiću
- Kupanje u Tisi
- Kuvanje u bograču

Sastanak i polazak: 14. avgusta u 12:00 na ulazu u festival. (Potražite zastavu Eksperience Balkan)
Povratak: kasno popodne
Program je potpuno besplatan!
 

IZNAJMLJIVANJE I SERVIS BICIKALA

Ako želite da vozite bicikl po Oromu i okolini ili samo da trčite do prodavnica, iznajmite bicikl i uživajte u danu! Detalji na licu mesta.

EKO-NAPOMENA

Ostavite svoje smeće na za to predviđenim mestima - postavili smo selektivna mesta za prikupljanje otpada, molimo vas da koristite svaki kontejner prema nameni i u njega stavite pravi otpad: najlon, papir, metalne kante, PET i organski otpad!

Prilikom tuširanja i umivanja koristite festivalska domaća sredstva za čišćenje koja ne štete prirodi i izbegavajte upotrebu industrijskih gelova za tuširanje i sapuna koji se kupuju u prodavnici.

Izbegavajte upotrebu plastične ambalaže za jednokratnu upotrebu ili metalne papirne ambalaže.

i još...

Uživajte u festivalu odgovorno!

Čuvajte svoje dragocenosti, rashladite se na hladnom, budite oprezni pored bazena i pijte puno vode!

Koristite info pult, zatražite organizatora ili volontera ako imate nekih nedoumica!

VAŽNO!

S obzirom na situaciju sa virusom, mislimo da je još važnije da se brinemo jedni o drugima tokom festivala (takođe). Kada kupite karte na kapiji, biće vam dozvoljeno da uđete na festivalsku lokaciju nakon merenja temperature. Iako će biti dezinfekcionih stanica, zamolili bismo vas da donesete i koristite sredstva za dezinfekciju ruku i maske u zatvorenim prostorima, to će generisati mnogo manje otpada. Hvala vam na razumevanju, pomozite našoj zajednici i lepo se provedite!

Zabavi se!

Organizatori zadržavaju pravo promene programa!​

Kontakt