Detaljni program 2022

FESTIVAL VETRENJAČA 2022

(OROM, SRBIJA - 11-13. AVGUSTA 2021)

BINA BITANG

11. avgust (četvrtak)

18:30-19:15  Sara Renar (HR)
20:00-20:45  KOIKOI (RS)
21:30-23:00  Bohemian Betyars & Parno Graszt (HU)
23:45-01:00  HENGE (UK) 

12. avgust (petak)

18:30-19:15  Folkbeat (HU)
20:00-21:15  La Caravane Passe (FR)
22:00-23:15  Repetitor (RS)
00:00-01:00  Deva (HU) 

13. avgust (subota)

18:30-19:15  Naked (RS)
20:00-21:00  HarMálek Orchestr (CZ)
21:45-23:15  BCUC (ZA)
00:00-01:00  Óperentzia (HU)


BINA BAGRENJAK

11. avgust (četvrtak)

12:00-15:00  Jam Session
17:30-18:15   Lawn Dogs (HU)
19:00-19:45  Siketfajd (HU)
20:30-21:30  KurtaUtca (RS)
23:00-00:00  6363 x LilFrakk (HU)
00:45-01:45  Sjaj & I (RS) 

12. avgust (petak)

12:00-15:00 Jam Session
16:00-16:30 BRT (RS)
17:15-18:00 Woodstock Barbie (HU)
18:15-19:00  MalomSlam
19:30-20:15 Downstroy (RS)
21:15-22:15   Bas i stega (RS)
23:00-00:00  Duckshell (HU)
00:45-01:30  Skier&Yeti (RS)
02:00-05:00  hendrigz (RS)

13. avgust (subota)

12:00-15:00  Jam Session
16:00-16:45  Andal (HU)
17:30-18:15  Mind Sold Out (RS)
19:00-19:45  Nemi Pesnik (RS)
20:30-21:30  Igralom (RS)
22:15-23:00  Shallov. (SK)
23:30-00:30  bongor (HU)
01:00-01:45  Lucy Dreamin (RS/HU)
02:00-05:00  Suhov (RS)

ETNOCAMP

11. avgust (četvrtak)

16:00 - 19:00   Radio drame, prodaja knjiga (Fotelja Forum)
20:30-21:30 Duhaj orkestar (RS)
23:00-  Duhaj veče narodnog plesa

12. avgust (petak)

12:00 - 14:00  Emitovanje radio drama (Fotelja Forum)
14:00-15:00  Prezentacija knjige Malom Slam
15:00-16:30  Prezentacija knjige Vajdasági Ládafia (Fotelja Forum)
17:30 - 18:00   Lutkarska predstava „Priča o kamenu“ - Diónyi Színpad
19:00-19:45 Todorrica (RS)
20:30-21:30 Vajdasági Tambura Banda (RS)
22:00-   Csörömpölő (RS) + táncház

13. avgust (subota)

12:00 - 14:00  Fotelja Forum- Čitanje tekstova na više jezika
15:00 - 16:00   Susret Ištvana Fujkina sa publikom (Fotelja Forum)
16:30 - 18:00   Veronaki workshop
17:00-18:00 Veronaki (HU)
20:45-21:45 Zajnal (HU)
22:00-  Čonka Ferenc i orkestar (RS) + veče narodnog ples

 

BAZEN

11. avgust (četvrtak)

10.00-11.30 Happy Day Records Crew (RS)
11.30-13.00 YOYO (RS) & EllB (RS)
13.00-14.00 Deeman (RS)
14.00-16.00 Reppszakkör / Fiktiv aka Courage (HU)
16.00-17.30 Stiv (RS)
17.30-19.00 TARIK (RS)
19.00-21.00 Wocky (RS)
21.00-23.00 Dejan Miličević (RS)
23.00-01.00 Shekimon (RS)

12. avgust (petak)

10.00-12.00 Jazzszigor (HU)
12.00-14.00 Schimanski (HU)
14.00-15.30 Dj Kő (HU)
15.30-17.00 Art Fader (HU)
17.00-18.00 Pierre (RS)
18.00-19.00 No Else (RS)
19.00-20.00 No Else b2b Hansol(RS)
20.00-22.00 DJ Budai (HU)
22.00-23.30 Molski (RS)
23.30-01.00  Tolo / Mate Tollner (HU)

13. avgust (subota)

10.00-14.00  Diversity Sound System (HU) / Jahregay (HU), Racka B (HU), Viddim (RS)/
14.00-16.00  Adam Csoman (HU)
16.00-21.00  Madting (HU)
21.00-23.00  Benc (HU)
23.00-01.00  Akris034 (HU)

 
CHILL

11. avgust (četvrtak)

01.00-02.00  No Else (RS) b2b Hansol (RS)
02.00-03.00  Happy Days Crew
03.00-04.30  Dejan Miličević (RS)
04.30-06.00  Traila (RO)

12. avgust (petak)

01.00-02.00  DJ Budai (HU)
02.00-03.00  Bug (HU)
03.00-04.00  Dimigrant (UA) & Oliv:R (HU)
04.00-05.00  DJ Chrono & Bobby Shepherd LIVE (RS)
05.00-06.00  Bété (HU)

13. avgust (subota)

01.00-02.00  Selfawareness Disco (HU)
02.00-03.30  Bellegance & Fraser (HU)
03.30-05.00  Cord (HU)
05.00-06.00  AutoPsy (HU)
 

Dečiji programi

11. avgust (četvrtak)

15:30 Različite aktivnosti u organizaciji kulturno-umetničkog društva Orom

12. avgust (petak)

14.00-20.00 Csirimojó u Čajdžinici
14:00-20:00 Prodaja knjiga
15:30 Različite aktivnosti u organizaciji kulturno-umetničkog društva Orom
16.00-18.00 „Ajmo, cirkus” – radionica za decu sa artistima iz novosadskog udruženja Cirkoneo (strnjište)
16.30-17.00 Pevamo sa Arpijem Bakošem
17.00-17.30 Prednosti i teškoće kod dojenja, ili zašto je važno pripremiti se za dojenje? – Razgovor sa Edinom Tomić, IBCLC stručnjakinjom za dojenje
17.30-19.00 Waldorf-kutak: priča o nastanku inicijativa za vojvođanski Waldorf
17.30-18.00 Lutkarska predstava „Priča o kamenu“ - Diónyi Színpad (mesto: Etno)
18.00-19.00 „Porodični riziko” porodična igra senćanskog Kluba za mame i bebe – porodično takmičenje

13. avgust (subota)

14.00-20.00 Csirimojó u Čajdžinici
15:30 Različite aktivnosti u organizaciji kulturno-umetničkog društva Orom
16.00-18.00 „Ajmo, cirkus” – radionica za decu sa artistima iz novosadskog udruženja Cirkoneo (strnjište)
16.30-17.30 Radionica nošenja beba sa Agi Laslo
16.00-16.30 Runde rime sa Imolom Varga
16.30-16.50 Porodična radionica udaraljki sa Kornelom Mođorom (grupa Veronaki) – (mesto: Etno)
17.00-18.00 Veronaki trio koncert (mesto: Etno)
18.00-18.30 Zašto je dobro nositi bebe? – razgovor sa Agi Laslo, stručnom savetnicom za nošenje beba
18.30-19.00 Dula pored tebe, odnosno, kada, kome i kako mogu dule pružiti podršku? – razgovor sa vojvođanskim dulama

PROMENADA LEKO

Chill stage

11. avgust (četvrtak)

10:00 - 12:00  Veštičija kujna
15:00 - 16:00  Disco samopoznavanja
17:00  Artisti

12. avgust (petak)

10:00 - 12:00  Veštičija kujna
12:15 - 13:05   Upravljanje stresom sa Evelin Dupak
13:30 - 15.30   Radionica izrade instrumenata Bélaműhely
16:00 - 17:30  Doroća Biro – Gde raste ženstvenost?
18:00 - 18:30  Artisti

13. avgust (subota)

10:00 - 12:00  Veštičija kujna
12:15 - 14:00 Obraz kao đon! Okrugli sto o nezi kože sa Gaborom Katonom
14:30 - 17:30  Bélaműhely - Isprobavanje neobičnih instrumenata
18:00 - 19:00   Disco samopoznavanja

Na otvorenom (susret kod Chill šatora)

11. avgust (četvrtak)

10:00 - 10:45   Joga
16:15 - 17:00   Na poklon od mene – Noemi Noya Santus, performans
17:15 - 18:15   Present imperfect - performans– Žofia Rebeka Kozma

12. avgust (petak)

10:00 - 10:45  Joga
15:00 - 16:00  Kendama radionica sa Mihijem
17:00-19:00  Onlajn susret Rokon Ilonke sa publikom

13. avgust (subota)

10:00 - 10:45   Joga
13:00 - 13:30   Artisták
15:00 - 16:00   Kendama radionica sa Mihijem
17:00 - 18:00   Boglarka Pete – Pričajmo o seksu

Šator Rukotvorina

11. avgust (četvrtak) - 13. avgust (subota)

10:00 - 14:00   Društvene igre sa Motiváció Műhely
14:00 - 19:00   Pravljenje rukotvorina

 

Čajdžinica

11. avgust (četvrtak)

10:00 - 16:00   Čajanka
16:00   Bazar

12. avgust (petak)

10:00 - 16:00   Čajanka
16:00   Bazar
14:00 - 16:00   Csirimojo – čitanje i radionica

13. avgust (subota)

10:00 - 16:00  Čajanka
12:00 - 14:00  Ovonijejabuka (Eznemegyalma) radionica savremenog veza
14:00 - 16:00   Csirimojo – čitanje i radionica
16:00  Bazar
 

DOM KULTURE

11. avgust (četvrtak)

13:00-15:30   Pablo Berger: TORREMOLINOS (španska komedija) - Kurbli Filmklub
18:00-19:00   Kreon – Predstava Palićkog glumačkog grunda

12. avgust (petak)

13:00-15:30 VRAGOLASTI OBLAČIĆ (francusko-tajvanska erotska muzička komedija) - Kurbli Filmklub
18:00-19:00 Atelier 21220 & Pozorište MU: FRAGILE – predstava Đule Čerepeša

13. avgust (subota)

13:00-15:30 Čongor Sas: MUŠKATLI, vojvođansko cveće- Kurbli Filmklub


Cinema City R2C Art Zone

11. AVGUST (ČETVRTAK)
10:00 R2C residents [Cinema City]
13:00 Runy [CMOK]
16:00 Maja Cvetković [E-Play]

12. AVGUST (PETAK)
10:00 R2C residents [Cinema City]
13:00 Dušan Nikolić [Atipik]
16:00 Vuča [Darkwood Dub/Minilinija]

13. AVGUST (SUBOTA)
10:00 R2C resident [Cinema City]
12:00 Iva Arifaj [CMOK]
15:00 Aleksandra Duende [D59B]

Vizuelni umetnik: Incredible Bob
Skulpture: Ivan Gračner i Arpad Slančik
Grafički dizajn i animacije: Slaviša Starčev

 

Kontakt